top of page

Churchill Club - Four Seasons DIFC Dubai

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul yazın son demlerini yaşarken, ben de o dönem Körfez tarafına kısa bir iş gezisi yaptım. Tabii ki fırsattan istifade, gidilecek bir iki yeri de ziyaret amaçlı listeme aldım. Bunlardan ilki Dubai'nin finans merkezi DIFC'nin bitişiğindeki Four Seasons hotelin terasında - ki kapalı yeri de mevcut -  Churchill Club.

Otele girdikten sonra, hemen asansördeki Churchill Club'a ait düğmeye basarak yukarı çıkıyorsunuz ve hafif karanlık ama gözlerinizi yormayan bir loşluğa sahip hole çıkıyorsunuz. Buradan da kısa bir merdivenle asıl oturma ve humidorun olduğu üst kata eşlik ediliyorsunuz.

Merdivenlerden çıkıp içeri girdiğinizde, hemen sağ tarafınızda bir bar beliriyor ve karşınıza Burj Khalifa kulesinin silüeti çıkıyor. Erken gelmemin avantajı olarak, manzarayı tam karşıdan gören, camın dibindeki deri berjerlerden birine kuruluyorum. Bir viski siparişi verdikten sonra soluğu humidorun başında alıyorum. Fazla büyük sayılmamasına rağmen, yeterli seçeneğe sahip olan bir kabinet humidor mevcut. Zamanımın da biraz kısıtlı olması sebebiyle Epicure No.2 alarak tekrar manzaraya karşı yerime geçiyorum. 

Daha evvel, diğer mekanlarda rastlamadığım ama koltuğumun hemen yanı başında, mekanın havasına ve tarzına uygun bir yalancı uşak dikkatimi çekti. Daha rahat oturmak adına tabii ki bu fırsatı değerlendirdim ve ceketimi çıkartarak astım. Kısa bir süre sonra hem viskim, hem de seçtiğim puro, bir makas ve pürmüz çakmakla beraber takdim edildi ve keyif başladı.

Mekan ben oturdukça kalabalıklaştı. Fakat her gelen iç mekan tercih etmeyerek, ufak teras kısmına da çıktı. Ne de olsa hava hala 30 ların üzerindeydi. Mekanın biraz döşenme tarzına bakarsak, oldukça klasik. Yerlerde halılar, deri chesterfield koltuklar, gayet çık bir bar ve duvarlarda, diğer birkaç mekanla benzerlik gösteren, ünlülerin puro halleri var. Hatta bu resimler, aynı şekilde menünün içinde de mevcut, hoş bir ayrıntı. Mekan oldukça ferah, rahat oturma gruplarının yanı sıra, bar ve teras da mevcut. Toplamda rahat bir şekilde 50'nin üzerinde insan ağırlayabilir, kendi sitesinde bunu teras dahil 46 kişi olarak vermiş. Dubai'nin bina içi klima ve havalandırma sistemlerini de göz önünde bulundurunca, dirhem duman rahatsızlığı da yaşatmaz.

Mekanın yakınında, Emirates Tower Jumeirah, Ritz Carlton ve tabii ki içinde bulunduğu Four Seasons gibi başlıca oteller mevcut. Yaz tatili için değil de, iş seyahati için gidildiğinde hem DIFC'ye hem de mekana yürüme mesafesindeki bu oteller oldukça avantajlı. Fiyatlara gelirsek, fiyatlar Four Seasons fiyatları ve maalesef yeni çıkarılan vergiler nedeniyle bir tık daha pahalılanmış.

Aynı zamanda, otellerin ve mekanın yakınlarında XUMA ve benzeri birkaç high-end gece kulübü mevcut. Yemek ve br puro sonrası geceye devam etmek isteyenlerin de alternatifleri mevcut. Oldukça rahat ve sıcak bir atmosfer sunan mekanda, servisten de oldukça memnun kalacaksınız. Karşılamadan, masa başı servisine kadar oldukça sıcak ve yardımsever yaklaşıyorlar. 

Dubai'ye gittiğiniz de, DIFC'deki yorgun bir iş gününden sonra kafa dağıtmak ve rahatlamak için tavsiye edebileceğim bir mekan. 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page