top of page

Churchill aşkına!

Winston Churchill hepimizin bildiği gibi politik zekasının yanında, puroya olan yakın ilgisi ile de tanınıyordu. Churchill’in ismini de verdiği vitoladan tüttürerek vermediği poz neredeyse yok gibidir. Puronun zekasına olan pozitif etkisini tabii ki bilemem ama diğer politik liderlerle olan dostluk ve sohbetine olan etkisini, puronun Küba ve Amerika liderleri arsasında oynadığı kilit rolleri bilenler, az çok tahmin edebilir.


Churchill’in puro kültürüne olan yakınlığına ithafen Davidoff, 9 Aralık’da New York’da yeni serisinin tanıtımını yaptı – Winston Churchill Serisi. Bandında Churchill’in silüetinin olduğu seri, Davidoff’un 2007’de piyasaya sürdüğü Winston Churchill purosunun yeniden hayat bulmuş hali aslında. Şubat ayında raflarda yerini alması beklenen serinin ilk etapta Churchill 6.88inch(17.47cm)/47 yüzük çapı, Toro 6 inch(15.24cm)/54, Robusto 5.25inch(13.33cm)/52 ve Petit Corona 4.5inch(11.43cm)/41 vitolalarına sahip olabileceğiz. Yaza yaklaştıkça Petit Panetela 4 inch(10.16cm)/38 ve Belicoso 4.5inch(11.43cm)/46 vitolaları da seriye eklenmiş olacak.


Fiyat aralığı Nicaragua serisine yakın olacak Winston Churchill serisi puronun yapısı üçü Dominik Cumhuriyetin’den, ikisi Nikaragua’dan olmak üzere beş adet dolgu yaprağından, bir adet Meksika bağlayıcı ve Ekuador sargı yaprağından oluşuyor. Bu kombinasyonu duymak bile insanın iştahını kabartıyor.

 

Eminim siz de Şubat ayını iple çekmeye başladınız bile. Herkese keyifli tüttürmeler.

bottom of page