Cano Özgener Vefat Etti

Geçtiğimiz bir yıl içinde, puro dünyası maalesef fazlasıyla kayıp yaşadı. Piyasanın eski toprakları birer, birer aramızdan ayrıldılar. En son olarak da, maalesef, 1938 İstanbul doğumlu Cano Aret Özgener geçtiğimiz günlerde vefat etti. 

Puro hikayesi, aslında 1968 yılında Nashville'de pipo satmak için kurduğu CAO markasını, sonrasında ürettiği purolar için de kullanmasıyla başlıyor. Kendisi de sıkı bir pipo koleksiyoneri olan Cano Aret Özgener, Columbia Üniversitesi'ni bitirdikten sonra, Eskişehir'den getirdiği lületaşı pipoları Amerikan piyasasına satarak yaratıyor CAO markasını. Puro macerasına, pipo ticaretinde gelişip, çevre edindikten sonra giriyor.

Bir aile markasına dönüştürerek, kızı ve oğlunu da yönetime aldığı CAO, birçok yenilikle beraber piyasada kendine haklı bir yer ediniyor. 2007 yılında, markayı, o yıllarda, Amerika pazarında fazla pay sahibi olmayan Scandinavian Tobacco Group'a satıyor. Satış sonrası bir süre, oğlu Tim yönetimde devam etse de sonrasında ayrılıyor. 

Cano Özgener ise, puro piyasasından çekildikten sonra, kendini sanata adıyor ve OZ Arts'ı kuruyor. CAO yönetiminden ayrıldıktan sonra oğlu da tekrar OZ Arts'ın yönetiminde yerini alıyor.

Cano Özgener'e Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyoruz.

Cano Aret Özgener, kızı Aylin ve oğlu Tim
OZ Arts

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon