top of page

 

 

 

Kaliteli Yaşam Aksesuarları

 

 

 

 

Ürün ne olursa olsun,  başlıktaki "Kaliteli Yaşam" ibaresi ürünün pazarlaması ve satışı icin oldukça göz boyayan bir detay. Sanırım bu yüzden, Brizard and Co.'nun, yarattığı aksesuarlar için de bu tanımlamayı seçmiş olmasına fazla şaşırmamak gerekiyor.

 

Markanın yaratıcısı ve sahibi Cryil Brizard 10 yılı askin bir süredir puro aksesuarları tasarladığını ve sonunda da kendi markasını ve serisini çıkartmaya başladığını söylüyor. Fakat markalaştıktan sonra görüyoruz ki ürünler sadece puro aksesuarı olmaktan çıkmış,  masa üstü deri kase, para tutacağı,  kartlık vb. kişisel, günlük ve tamamlayıcı aksesuarlar olarak oldukça çeşitlenmiş.

 

Marka, ürünlerinde sadeliği ön planda tutarken, kullandığı malzemeleri de çeşitli ağaçlardan ve derilerden seçmiş. Hemen hemen diğer bütün aksesuar markalarında da olduğu gibi ürün gamında çakmaktan, humidora kadar farklı farklı seçenekler sunuluyor.

 

Benimse ürünler arasında en çok dikkatimi çekenlerden ilki, kendi kullanımım için de boyutuyla önem arzeden, oldukça ince olan ve bu özellikteki çakmaklar arasında ilk üçe giren "Sottile" çakmakları.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir diğeri, özellikle blog takipçileri tarafindan da sorulan, kapağının iç kısmında nemlendiricisini barındıran,  silindir masaüstü humidoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak da farklı tarzı ve kullanımıyla ilginç bulduğum tek, iki veya üç kişilik seçenekleri olan, oldukça da hoşuma giden "Deck" kül tablası. Bu kül tablasının bana ilginç gelen yönü, tablada puronuzu tüttürme aralarında dinlendireceğiniz yerin sabit olmaması. Aksine tablanın üzerinde puronuzu dinlendireceğiniz X şeklindeki standlar mevcut ve bunlar tamamen serbest. Dolayısıyla, tablanın kenarında istediğiniz yere koyabiliyorsunuz. Tablanın üzerinde tuttuğunuz sürece gizli mıknatıslar yardımıyla kayma yada devrilme gibi riskleri de asgariye indirmiş oluyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aksesuarlarda hep aynı malzemeleri ve desenleri kullanılmış. Haliyle, beraber set olarak satılmasalar da, istediklerinizi tek tek alıp, takım yapabiliyorsunuz. Bu da, evde yada yanınızda kullanacaklanızın belli bir bütünlük içinde olmasına imkan sağlıyor.

 

Her ne kadar, henüz hiçbir aksesuarı deneme imkanım olmadıysa da, kullandığı malzemelerden ve tarzından ötürü bence denemeye değer bir marka gibi duruyor. Markanın diğer ürünlerine ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page