top of page

Herkes onun peşinde: Bolivar Regional Edition Turquia

 

Geçen hafta yaptığım Dubai seyahatimde, ilk fırsatta hemen kendimi The Walk'daki La Casa del Habano'ya atıyorum. Görevli o an bir çiftin başında durmuş onlara yardımcı oluyor. Tam olarak neye baktıklarına dikkat etmeden, görevli bayana Bolivar'ın Regional Edition Turquia'sı çıktı mı diye soruyorum. İlk başta tam anlayamasa da, arkaları bana dönük olan çiftten purolara ilgisi belli olan ve demek istediğimi hemen anlayan beyefendi şaşkın bir şekilde bana dönüyor. Tabii ki, onun da Türkiye'den geldiğni ve aynı seri puroyu aradığını öğrenmem geç olmuyor.

 

Resimleri yavaş yavaş internette farklı mecralarda ortaya çıkmaya başlayan ve Bolivar Bosphorus olarak da adlandırılan serinin vitolası Petit Edmundo. 110mm uzunluğunda ve 52 yüzük kalınlığında olduğu ortaya çıkan bu Bolivar 25'li kutularda satışa sunulmuş. 

 

Dediğim gibi herkes şu sıralar bu puronun peşinde ama 2000 adet ile sınırlandırılmış olması da, her isteyenin alamayacağının habercisi. Nasıl olur bilmiyorum ama ben de kısa zamanda en azından bir tanesini tadına bakmak istiyorum. 

bottom of page