top of page

Boisdale, Canary Wharf, Londra

Zaman zaman iş veya zevk için yurt dışına çıktığımda yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri de, mümkünse gittiğim yerdeki puro dükkanlarını ve varsa puro loungelarını vaktim olduğunca gezmek. 


Bu yazıda yakın zamandaki Londra seyahatlerimde ofise yakın olması sebebiyle sıkça ziyaret ettiğim Londra Canary Wharf'daki Boisdale Cigar Lounge. Mekan üç katlı, ilk katında yemek, ikinci katında bar, cigar lounge ve teras, walk-in humidor, üçüncü katta ise bar ve canlı müzik var.

 

Puro içici olarak en rahat edeceğiniz yer hem içinde walk-in humidoru ve lounge'u barındıran Cuban Library and Shop kısmının bulunduğu, hem de terasda rahat ve güneşli bir havada single malt yada konyak eşliğinde puronuzu içebileceğiniz ikinci kat. Ahşabı bol ve deri koltuklardan oluşan Cuban Library and Shop, yani cigar lounge, walk-in humidor hemen girmeden evvel. Yalnız yasa gereği bu iç mekanda puro içebilmenize rağmen alkollü içkinizle girişiniz yasak. Terasda viskinizi yudumlarken puronuzu seçmeye ancak elinizdekini masanızda bırakarak gidebiliyorsunuz. Humidorda seçenek inanılmaz çeşitli, aradığınız hemen hemen herşeyi bulabiliyorsunuz. İlgimi çekmişti ama Davidoff serisinden oldukça az seçenek vardı. 

 

Lounge'da aynı zamanda puro aksesuarları ve humidor seçeneklerine de göz gezdirebilir, ihtiyacınız olan birşey varsa alabilirsiniz. Çalışanlar oldukça yardımcı oluyorlar ve bilgilendiriyorlar. İlginçtir kur farkı olmasına rağmen, çoğu aksesuar, buna Xikar, Lamborghini, St. Dupont gibi pahalı markalar da mevcut, fiyat olarak Türkiye'ye kıyasla oldukça uygun kalıyorlar. Geçen gittiğimde benim de gözüm Elie Bleu humidorlarda kalmıştı.

 

Mekanın aynı zamanda çok güzel ve uygun bir de üye programı var. Londra malum, hem iş hem zevk için dışarıdan geleni gideni fazla olan bir şehir. Bu yüzden bu tarz seyahati bol olanlar için de fiyatı uygun ayrı bir üyelik sistemleri daha var. Üyeler aynı zamanda kilitli humidor da kirayabiliyorlar.

 

Boisdale hem mevcut hem de potansiyel üyeleri için programı bol oldukça sıcak bir mekan. Sürekli canlı müzik, ağırlıklı jazz, puro ve viski tadım günleri ve workshoplar düzenliyorlar. Dolayısıyla yolunuz çoğu iş seyahati yapan gibi eğer Canary Wharf'a düşerse bence mutlaka bir uğrayın derim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.boisdale.co.uk

bottom of page