top of page

AVO Lounge Lattmanns, Bad Ragaz, İsviçre

 

Bu lounge ile, Bad Ragaz'a, Big Alpine Smoke için gittiğimde, ilk gün tanışma ve kaynaşma toplantısında tanıştım. Bad Ragaz, şehir yada daha doğrusu kasaba merkezinin tam ortasında, meydanda, gelen geçene hakim bir pozisyonda bir mekan. Ben yazın gittiğim için dışarıda oturarak keyfini sürdüm ama içerideki şık barı ve oturma grupları ile de, kışın çok keyifli olduğu belli. Barın hemen yan taraındaki şömineli kısım da, kışın bu mekanın keyfini sürmeki için süper bir atmosfer yaratıyordur kesin. 

 

Mekanın iç kısmı, oda oda ayrılmış bölümlerden oluşuyor. Dolayısıyla kalabalık bir grup olarak, lounge'ın bir tarafını kapatmak yada rezerve etmek de mümkün.

 

Lattmanns, aynı zamanda ızgara etleri, steakleri ile de iddialı. Açlık durumunuza göre koca bir et parçası yada daha atıştırmalıklarla öğününüzü geçirebilirsiniz. Menü oldukça çeşitli ve yemekleri de lezzetli. 

 

Servis oldukça sıcak kanlı yapılıyor ama kalabalık olduğunda, menüden seçtiklerinize göre biraz bekleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Belki bana denk geldi ama yine de, bahsetmemde fayda var. 

 

Mekanda her türlü alkollü, alkolsüz içecek bulmak mümkün. Bölgede şarap bağlarının olması nedeniyle, şarapta seçeneğiniz oldukça fazla. Eminim damak tadınıza göre bir şarap mutlaka bulabilirsiniz. İçeceğinize eşlik edecek puronuzu, barın hemen arkasındaki walk-in humidordan seçebilirsiniz. Tabii ki her türlü Küba purosunun yanında, Davidoff serilerini ve Davidoff grubunun diğer markalarının purolarını da bulabiliyorsunuz. Fiyatlara değinecek olursak, hem yemekler, hem içecekler ortalama denebilecek bir fiyat kategorisinde. Purolarda da aşırı bir pahalılık yok ama İsviçre'nin genel olarak purolar için ucuz olmadığını sanırım biliyoruz. 

 

Benim ilgimi, pipo şeklinde ama tamamen tütünden yapılmış, bir puro çekti. Şimdi keşke alıp deneseydim diyorum ama kısmet, belki bir dahaki sefere. 

 

Ufacık bir yer olan Bad Ragaz'a ne zaman yolum düşer de, buraya giderim demeyin, hem golf sahalarıyla, hem termal havuzlarıyla ve trekking için yollarıyla aslında yazın da oldukça turist çeken bir yer Bad Ragaz. Gerçi ben, yukarıdakilerin hiçbiri için buraya gelmedim ama siz de bir kere Big Alpine Smoke için gelirseniz, nereye uğramanız gerektiğini artık biliyorsunuz. 

bottom of page