Andre Garcia Kılıf

Evde masa üstü yada kabinet humidorumuzda, tatilde de seyahat humidorumuzda sakladığımız purolarımızı, bu uygun koşullu ortamlardan çıkartarak 2'li yada 3'lü kılıflarda gün boyu yanımızda taşımak zorunda kaldığımzda, elbette mevcut nemlerinden ve böylece verecekleri zevkten ve tattan biraz kaybediyorlar. Hele de, şık olmaları nedeniyle sıkça kullanılan deri kılıflar, nemi fazlasıyla emdikleri için, nem kaybı sürecini daha da hızlandırıyorlar. O zaman soru: Bu probleme çare var mı? 


Evet var! Andre Garcia Puro Kılıfları, biz puro severlere, tam da bu derde deva olacak bir ürün sunuyor. Pack&Go ürün gamında bulunan kılıflar, günlük kullanım için yanımızda taşıdığımız puroları da humidorumuzdan çıkarttıktan sonra onları nemlerini kaybetmeden taşımamıza ve günün istediğimiz saatinde keyfini olması gerektiği gibi çıkartmamıza olanak tanıyor. 3'lü, 4'lü ve 5'li seçenekleri bulunan kılıfları, Robusto, Churchill yada Double Corona boylarında, kendi isminizin baş harflerini de yazdırarak, sunulan farklı deri seçenekleri arasından sipariş vermeniz mümkün. Kılıfların içi tabii ki sedir ağacı ile kaplı. Ama daha önemlisi, alt gözündeki fermuarlı kısımda nem cihazı bulunuyor. Böylece gün boyu purolarımızı nemlerini kaybetmeden yanımızda dolaştırabiliyoruz. 

 

Bunları seyahat humidorlarından ayıran en önemli nokta, kullandığımız normal kılıflar gibi günlük kullanıma uygun olmaları. Cebe girecek boyda ve hafif. Ayrıca bildiğiniz gibi seyahat humidorları genellikle yatay pozisyonda taşınıyor ve bu dik koyulduğunda bazen nem cihazındaki suyun dökülerek puroların ıslanmasına sebebiyet verebiliyor. Lakin, bu kılıfları ceket cebinizde, iş çantanızda vs. dik olarak taşıyabiliyorsunuz. Bu kılıfların seyahat humidoru boyunda olanları da mevcut. Hatta bunlara H.Upmann Robusto'ların satış tarzından aşina olabilirsiniz. Hazır lafı gelmişken, yakında umuyorum bir makalemi de bu Robusto'lara ayıracağım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gündelik kullanım için yanınızda taşıdığınız puroları nemli tutmak için bu kılıf dışında, buna benzer bir öneri de paylaşmak istiyorum. Hemen hemen hepinizde bulunan seyahat humidorunuzun ince nem cihazını çıkartıp, akıntı olmaması için çok doldurmadan, ikili yada üçlü puro kılıfınıza koyabilirsiniz. Bu basit çözümle kılıfınızda bir puro eksik taşıyor olacaksınız ama en azından puronuz olması gerektiği gibi saklanacak. Jel topla dolu nemlendiricilerin bu iş için biraz daha uygun olduğunu da belirteyim.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon