top of page

Altınlı Puro Çikolata

Altın, yüzyıllardır en değerli madenlerden olma özelliğini koruyor, hatta üzerine koyarak devam ediyor. Bu özellik, altının kullanım alanlarını da günden güne arttıyor. Mevcut ürünlerin değerini göstermek ve fark yaratmak adına, kaplama olarak birçok yerde karşımıza çıkabiliyor. Puro dünyamızda mesela, örnek olarak,  Daniel Marshall, Royal Danish purolarının ortak bir özelliği var; ikisinin de kısmen yada tamamen yaprakları altın kaplı. Altınla kaplama tabii sadece purolarda yok. Artık yediğimiz tatlılarda bile kullanılıyor altın kaplama.İşte, kendisi de bir çikolata şefi olan Melih Haliloğlu Bey’in 2008’de kurduğu bir Türk markası olan Careri Çikolata’nın yaptığı çikolatalar da tam böyle; altınla kaplı.

Önceki makalelerimde puro ile eşlikçi olabilecek çikolatalardan bahsetmiştim. Peki Careri’nin puro ile ilgisi nedir? Firma bir süredir üzerinde çalıştıkları, Belçika kuvertürü kullanılarak, tamamen el yapımı ve bandı da altın olan, puro şeklinde bir çikolata çıkarmaya başladı. Puro, yaklaşık 45gr ağırlığında, içi yumuşak çikolata dolgulu, dışı bitter olacak şekilde üretiliyor. Ürün hem 5’li, hem de tekli paketlerde satılıyor ve ikisinde de ayrı ayrı asetat kutulara konular yollanıyor. Tekli puro siparişi, bir kitapçık ile gönderiliyor ve puro bu kitapçığını içinden çıkıyor. Kitapçık aynı zamanda altın sertifikası, FDA kayıt sertifikası gibi sertifikaları da bulunduruyor. Tekli paketlerin güzel yanı, kitapçığın kapak sayfasını firmanız yada başka bir logo ile kişiselleştirebiliyorsunuz.

Firmanın internet sitesi şu anda yenilendiği için satışı Shopier sitesinden gerçekleştiriyorlar. Fiyat ve diğer detaylar için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bence teklisi arkadaşınıza hediye, 5’lisi kendiniz için süper bir hediye olur.

 

Keyifli tüttürmeler…

bottom of page