top of page

Ah o gemide ben de olsaydım...

 

 

 

 

 

 

 

Şair Ah Muhsin Ünlü'ye ait olan bu şiiri eminim birçok şarkıcıdan farklı farklı türlerde dinlemişsinizdir. Puronuzu tüttürmek için güzel bir yat yada uzaklara giden bir Cruise gemisinde olmayı kim istemez ki? O kadar büyüklerine gerek yok, aksine, bir sandalla bile olsa, boğazda kıyın kıyın aheste bir şekilde de gitmeyi tercih eden de olacaktır mutlaka.

 

Artık yukarıdakilere ek olarak, Davidoff'un aficionadolara sunduğu bir fırsat daha var; MS Davidoff. Özel davetler için de kiralanabilen bu tekne, Zürih Gölü'nün üzerinde bir kuğu misali gezinirken, puro severlere gurme menü eşliğinde çeşitli Davidoff purolarını tadım imkanı sağlıyor. 27 metrenin biraz üzerinde uzunluğuyla tek seferde ayakta 150 kişi (oturmalı 60) ağırlayabilen tekne 2007 yılında Davidoff tarafından satın alınarak, yüzen bir Cigar Lounge'a dönüştürülmüş.

 

Mart ayından başlayarak, Kasım ayının sonuna kadar teknede aralıklarla tekrarlanan ve "Smoke on the Water" adı altındaki 3 saatlik yemekli gezilere ek olarak, İspanyol gecesi, Brezilya gecesi yada İsviçre gecesi olarak yöresel yemekli geziler de gerçekleştiriliyor. Hatta 29 Eylül gecesi, Zürih Film Festivali vesilesi ile özel bir gece düzenleniyor. Bu arada yemek fiyatlarına bir adet puronun da dahil olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 

Hem Davidoff'un, hem diğer marka puroların en kalitelilerini bulabileceğiniz, İsviçre'ye, hele de Zürih'e yolunuz düşerse, gölün üzerinde sakin ve dumanlı bir akşam geçirmek için bu fırsatı kaçırmayın bence.

 

MS Davidoff'un sitesinde tekne ve programı hakkında her türlü detayı bulmak mümkün. Seyahat öncesi mutlaka bakın derim. 

bottom of page