top of page

Ah bu yılbaşı ne alsam?

 

İşte yine bir yılın sonuna ve hepimiz için güzel geçmesi dileğiyle yeni bir yılın başına yaklaşıyoruz...

 

Sanırım yılın bu zamanının niye bu kadar sevildiğinin sebeplerini sıralamama gerek yok... ama en önemlilerinden birine değinmek gerekirse bu tabii ki, herkesin hediye paketi açma kapasitesini test etme olanağı ve içlerinden çıkan birbirinden güzel hediyeler.

 

Bir puro sever olarak da puro ve puro kültürü ile ilgili hediyeler almak tercihimiz. Lakin, şöyle bir geriye bakıp düşününce, gelen hediyelerden yola çıkarak insanların size alabilecekleri hediye seçenekleri git gide azalıyor. Geçen sene bir çakmak, ondan evvel bir cutter, evvelinde değişiklik olsun diye makas ve hatta daha evvelinde humidor. Her ne kadar fazla aksesuar göz çıkartmasa da, kendi aldıklarınıza dahil edince bir aksesuar enflasyonu yaşanmaması içten değil.

 

Ben de o yüzden, bu yılbaşı için puro severlerin birbirine aksesuar dışında alabilecekleri birkaç hediye sıralamak istedim. Puro tüttürmekle alakası olan bu ürünlerin, bazıları da daha çok esprili hediyeler. Her ne kadar mümkün olduğu derecedeTürkiye sınırları içerisinden tedarik edilebilecek olanları seçmeye çalıştıysam da, düzgün puronun bile zor bulunduğu şartlarımızda, mecbur yurtdışından da takviye birkaç hediye seçtim. Bu yüzden de listeyi sipariş sürelerini göz önünde bulundurarak, biraz erken paylaşıyorum.

 

 

 1. Instagram hesabımı takip edenler mutlaka görmüştür bu hediyeyi. Şıklığınızı tamamlayacak ve puro sever olmanıza değinen bir çift kol düğmesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Daha evvelki makalelerimde de bahsettiğim boş  puro bantları. Heartfelt Ind. ve Online Labels'dan sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Yaptığımız iş hakkında ne kadar çok bilirsek o işi bir o kadar daha kaliteli yaparız. Bu puro tüttürmek için de geçerli olduğundan aşağıda farklı tedarikçilerden temin edebileceğiniz kitaplar seçtim. Linkler sizi direkt olarak kitap sayfalarına yönlendirecektir.

 

 

Cgars Ltd. - Londra merkezli bir puro dükkanı. Uluslararası gönderim yapıyor.

 

İdefix - Piyasada bulabileceğiniz nadir Türkçe puro kitaplarından - PURO

 

Amazon - Burada bulabileceğiniz kitap sayısı oldukça fazla. Amazon hakkında sanırım daha fazla bilgi vermeye gerek yok. :)

 

 

4. Puro çikolata: Yine daha evvelki makalelerimden birinde bahsettiğim, bana hediye edilen ve oldukça mutlu eden bir seçenek. Eataly'de bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Puro sever dostlarınızın odalarını, ofislerini yada kendi yarattıkları lounge'larını süsleyecek puro temalı kanvas tablolar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Belinizi, sırtınızı destekleyebilecek yada sadece dekor amaçlı kullanabileceğiniz puro yastık.  Tabii resimdeki gibi yakmanızı pek tavsiye etmiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Çok sık kullanmayacak yada her daim yanınızda taşıyacak olmasanız bile, çalışma masanızı süsleyebilecek puro kalem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umarım seçenekler bu seneki alış verişinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Hepinize şimdiden ilk kez güzel bir Yılbaşı ve Yeni Yıl geçirmeniz dileğiyle.

bottom of page